Platíte zbytočne vysoké splátky za hypotéku?

Zistite, ako si môžete znížiť splátky za hypotéku aj bez finančného sprostredkovateľa alebo poradcu.

Prečítajte si komplexný zoznam krokov, ktoré Vás čakajú pri refinancovaní hypotekárneho úveru.

Stiahnúť ZDARMA teraz

Šťastný život? Tvoja voľba

Šťastný život- Tvoja voľbaAk máš v živote pocit, že si zaslúžiš byť konečne šťastný, neprežívať dennodenné starosti a konflikty s druhými stále dookola, tak máš pravdu. Nikto si to nezaslúži viac ako TY.

A prečo práve TY?

Z jedného jediného dôvodu. Nikto v TVOJOM živote nemá väčšiu cenu, ako TY. Je to predsa tvoj život, ničí iný. Nie je to návod ako byť sebecký a nehľadieť na iných, ale o tom, že len šťastný jednotlivci môžu tvoriť šťastnú spoločnosť a o tom, že nepočúvať svoje túžby a trápiť sa pre iných ešte nikomu neprospelo.

Použijem jeden príklad, či prirovnanie.

Predstavte si človeka, najlepšie muža, ktorý sa rozhodol si uprostred hlbokých lesov postaviť zrub. Zloží sa teda blízko malebnej čistinky, postaví si tam stan a pripraví náradie.

„Tu bude stáť môj nový domov“, prehlási sám pre seba, a pustí sa do práce. Nájde si vhodné stromy, ktoré budú vyhovovať jeho predstave, a začne s rúbaním. Takto stavba pokračuje, a pokračuje, až nakoniec začne jeho dielo naberať konkrétnych rozmerov. Po niekoľkých týždňoch tvrdej a ťažkej práce sa mu podarí postaviť jeho vysnívaný dom.

S čím ale náš hrdina musel počas tejto stavby zápasiť?

Čím všetkým si prešiel, aby sa nakoniec mohol spokojne prejsť po svojom novom dome?

Všetkým možným, aj nemožným. V hlbokom lese Vám nepríde na pomoc nik a určite nie, keď to najviac potrebujete. Žiadny kamaráti na pivo, ani priateľky na telefóne, s ktorými by ste mohli prebrať každodenné starosti pri stavbe.

Celé to začalo v jeho hlave.

Najprv tam si musel dotyčný svoj dom postaviť. Pekne začať plánovať, krok po kroku. Zápasiť s nepoddajným drevom, s vrtochmi počasia, prípadne aj divou zverou. Toto všetko stálo medzi ním a jeho vysnívaným domom.

Život si, chtiac, či nechtiac, staviame rovnakým spôsobom. Najprv musí byť jasné nám, aký ho vlastne chceme.

Väčšina ľudí ani nevie, čo od života očakáva.

Aký je ich vnútorný pocit, kedy sa budú cítiť užitočne a dobre. Priatelia a rodina nás do určitej miery ovplyvňujú. Avšak ČO a do AKEJ miery má vplyv na naše sny a túžby si riadime len my samy.

Tým, že 95% času počúvame ostatných okolo seba, to aký by sme mali byť a ako máme v danej situácii reagovať, zabúdame sa tak pýtať samých seba.

„Čo vlastne chcem v danej situácii urobiť?“, „Čo a prečo cítim?“. Nemyslím tým strach, ani všade prítomné obavy. Ľudia sa naučili svoj vnútorný hlas nepočúvať. Vôbec sami so sebou nekomunikujú. Radšej sa spoliehajú na ľudí okolo seba, aby mali koho obviniť zo svojho zlyhania či nešťastia.

Áno, určite si teraz hovoríte:

„Ja sa vždy rozhodnem tak, ako chcem ja. Nikoho si do mojich rozhodnutí nenechám rozprávať“. Možno si to myslíte, no to, podľa čoho sa väčšinou rozhodujete nie je váš vnútorný hlas – POCIT, ale STRACH, podporený rozumom, že ako to, čo spravíte, budú vnímať ostatný okolo Vás.

Nenechajte strach

Podobne ako ten muž, ktorý sa rozhodol postaviť si svoj dom snov, aj VY si staviate váš život z toho, čo máte na blízku. Používate rady a pomoc druhých na to, aby ste žili taký život, ako ste si vysnívali.

Tak ako náš staviteľ, aj VY si vyberáte, koho radu, či pomoc využijete. Na jeho mieste by ste na stavbu vášho vysnívaného domu určite nepoužili každý prehnitý strom, ktorý je nablízku. Vyberali by ste svedomite.

Keby ste sa aj pre nejaký rozhodli a začali s jeho pílením, sledovali by ste, či je aj vo svojom vnútri taký kvalitný, ako sa tváril navonok. Nenecháte predsa strachu, aby vám nahovoril, že ten práchnivý strom je tiež strom a musíte mu dať šancu a pomôcť mu, aby sa z neho stal zase zdraví strom. Prípadne vám šepká, že už v danom lese lepší strom nenájdete a ukáže vám pár padnutých stromov okolo Vás.

ŽIVOT ti prinesie množstvo stromov do cesty počas stavby tvojho vysnívaného života. Je len na TEBE, ktorý strom sa stane pre teba tým pravým „stavebným materiálom“.

Či sa budeš dlho držať v blízkosti z vnútra prehnitého stromu s krásnou kôrou, alebo sa obklopovať pichľavými krovinami.

Život budeš mať len taký, aký si ho vytvoríš.

A ten tvoria, okrem tvojho vnútorného hlasu, aj ľudia okolo teba.

Takže začni sa počúvať a veľa šťastia pri výbere tvojho okolia. Určite ti to pomôže vybudovať si šťastnejší život. Presne taký po akom túžiš a aký si zaslúžiš.

 

Aký je Váš názor? Vyberáte si dôkladne Vaše okolie? Necháte za seba rozhodovať strach? Alebo konáte napriek strachu? Napíšte do komentárov. 🙂

PS: Ak sa Vám článok páčil, dajte mu LIKE a zdieľajte ho s priateľmi. Ďakujem. 🙂

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.