Platíte zbytočne vysoké splátky za hypotéku?

Zistite, ako si môžete znížiť splátky za hypotéku aj bez finančného sprostredkovateľa alebo poradcu.

Prečítajte si komplexný zoznam krokov, ktoré Vás čakajú pri refinancovaní hypotekárneho úveru.

Stiahnúť ZDARMA teraz

Hypotekárne a spotrebné úvery

Ako sa vyznať v ponukách bánk? Čo všetko potrebujem k vybaveniu úveru? Predávam nehnuteľnosť, ale čo s úverom?

V živote človeka môžu nastať rôzne situácie, ktoré si vyžadujú väčší objem kapitálu, akým v danej chvíli disponuje. Takýmito situáciami sú hlavne: kúpa vlastného bytu (alebo rodinného domu), rekonštrukcia nehnuteľnosti po rodičoch, zariadenie domácnosti, kúpa auta, prípadne svadba.

V takýchto prípadoch banky ponúkajú potenciálnym klientom možnosť financovania pomocou úveru. Výška úveru, úroková sadzba a forma zabezpečenia závisí od požiadaviek a možností klienta.

Každý typ úveru tvorí pre banku iné riziko a preto sú aj sadzby pri jednotlivých úveroch rôzne. Pri výbere riešenia má preto význam poradiť sa. Pripravíme Vám optimálne riešenie podľa Vašej aktuálnej situácie, aby sme splnili ciele, ktoré máte.
Samozrejmosťou je naša dlhodobá starostlivosť o Váš úver, ktorá Vám minimalizuje náklady spojené s úverom, prípadne sa skráti pôvodná doba splácania úveru. Pri výbere Vášho nového bývania Vám poradí náš realitný maklér.

Prečo sa ohľadom úveru informovať u nás?

  • Celková informovanosť

    Pred finálnym podaním žiadosti budete komplexne informovaný o ponukách bánk, poplatkovej štruktúre, dodatočných podmienkach, benefitoch bánk a ďalšom postupe. To Vám pomôže objektívne zhodnotiť výhodnosť jednotlivých ponúk.
  • Časová nenáročnosť

    Vďaka znalosti procesov a dlhodobej spolupráci s úverovými špecialistami jednotlivých bánk vieme maximálne skrátiť čas potrebný na podanie žiadosti, jej schválenie a načerpanie úveru. Celý proces vybavovania úveru sa tak skráti na pár stretnutí a maximálne dve stretnutia na pobočke vybranej banky.
  • Najnižšie poplatky

    Najnižšia splátka, nízke až nulové poplatky, benefity banky. To však nie sú jediné možnosti ako čo najlepšie ušetriť. Cenovo výhodné poistenie nehnuteľnosti s požadovaným krytím, čo najnižšie poplatky na katastri, výhodne a rýchlo vypracovaný Znalecký posudok. Možnosti sú však individuálne a závisia od danej banky a situácie klienta
Možností na využitie úverového financovania je veľa. Zaleží len od Vašej životnej a pracovnej situácie, a cieľa, ktorý si chcete splniť, aký typ úveru je pre Vás vhodný.
Netreba sa nechať za každú cenu dotlačiť do úveru bankovým pracovníkom, realitným maklérom alebo finančným poradcom. Vždy si nechajte dostatok času a zozbierajte maximum informácii o ponukách bánk, kým sa rozhodnete pre podanie žiadosti a následne aj podpis úverových zmlúv.
Ide predsa o dlhodobý a finančne náročný produkt, s ktorým budete žiť minimálne pár rokov.
Pretože len uvedomelý a informovaný človek robí múdre rozhodnutia.